אוניות קרוזים אמריקניות: היעד קובה

עוזי בכר

חברת שייט התענוגות רויאל קריביאן הודיעה כי ממשלת קובה נתנה אור ירוק להפעיל מסלולי שייט לקובה, רויאל קריביאן מבחינתה מתכוננת בקרוב להציע הפלגות מפלורידה לקובה

היעד "החם" הבא של הפלגות קרוזים הוא "קובה", אותו אי קריבי שהיה חסום עבור חברות תעופה ושייט אמריקניות שנים. ברגע שנחתם הסכם הפיוס בין שתי המדינות, ארה"ב וקובה, כולם שמים פעמיהם לאי שטוף השמש שעדיין שמר על אותנטיות, אבל מומחים טוענים שלא לעוד הרבה זמן.

חברת הקרוזים רויאל קריביאן, השייכת לתאגיד השייט השני בגודלו בעולם, הודיעה כי יש בכוונתה להפעיל הפלגות מפלורידה לקובה לאחר שממשלת קובה נתנה אור ירוק למהלך.

חופשת שייט מושלמת
חופשת שייט מושלמת

קריביים, גן עדן של עצי דקל מתנועעים להנאתם ברוח הטרופית, מים בגוונים כחול טורקיז מבטיחים הרפתקאות מעל ומתחת למים. נמלים וערים קולוניאליים צבועים בצבעי פסטל, מבצרים ישנים על רקע חופים עם חולות לבנים.אתרי טבע ואטרקציות תרבותיות, רכיבת סוסים לאורך חופים בתוליים או סתם ישיבה מול הים הרגוע תוך כדי לגימה של מוחיטו או רום קריבי. כל אלו יהיו מעט מהחוויות במהלך ההפלגה שלכם בים הקריבי.

הים הקריבי ממוקם דרומית לצפון אמריקה, צפונית לדרום אמריקה ומזרחית למרכז אמריקה. ארכיפלג שבו כ- 7000 איים ואיונים וכולל את האנטילים הגדולים( קובה,קיימן,היספניולה, ג'מייקה ופוארטו ריקו), הקטנים (מפוארטו ריקו ועד לחופי ונצואלה) ואיי בהאמה. קולומבוס שהגיע לאזור בשנת 1492 כה הוקסם מהאזור, טעה וחשב שהגיע להודו ולכן האיים הקריביים נקראים גם "איי הודו המערביים".

במקביל, אושיאנה קרוזס, חשפה את תאריכי השקת שלושת ההפלגות שלה לקובה, כאשר הראשון יצא בחודש מרץ 2017 ויהיה בן 14 ימים והשניים הנוספים של עשרה ימים כל אחד. מרינה (Marina) יועדה לבצע את מסלולי השייט. העגינה בקובה תהיה עם לינה של לילה אחד בעיר האגדית הוואנה.

היעד החם של הים הקריבי (צילום: אליאן מרקוביץ)
היעד החם של הים הקריבי (צילום: אליאן מרקוביץ)

"אנו מאוד נרגשים לקבל אישור מממשלת קובה להפעיל מסלולי שייט לקובה מארה"ב באמצעות האונייה הנפלאה מרינה.אין דרך טובה יותר לחוות את התרבות, היופי והייחודיות של קובה מאשר בקרוז", ציין פרנק דל ריו, נשיא ומנכ"ל נורוויג'ן קרוז ליין חברת האם של אושיאנה קרוזס. "כאמריקני ממוצא קובני ומייסד אושיאנה קרוזס, אני גאה שמרינה תהיה האונייה הראשונה בצי,שתפליג לקובה", הוסיף פרנק דל ריו.

ריצ'רד פיין, יו"ר ומנכ"ל רויאל קריביאן אמר שקיימת דרישה מצד קהל הלקוחות להגיע ליעד החדש, הקרקע פורייה ואנו תקווה להביא אותם לקובה. "מבדיקה שערכנו עם קהל הלקוחות, מדובר בדור חדש של מפליגים".

תאגיד רויאל קריביאן יפעיל אוניות של חברות השייט רויאל קריביאן ואזמרה קרוזס (Azamara Club Cruises) ליעד הקסום.

דברו איתנו

על הקרוז הבא שלכם!