חופשת שייט משפחתית

עוזי בכר

מה עושים בקיץ?

השאלה הזו נשאלת בוודאי בכל בית ככל שקרב הקיץ, במיוחד בבית שיש בו ילדים. חופשת הקיץ קרבה, וצריך להתכונן לבילוי המשפחתי שכולם כה מצפים לו! אז הכיוון הוא חו״ל, כמובן, וכדי שזה יהיה חו״ל שכמוהו לא היה, הנה רעיון: חופשת שייט משפחתית.

למה חופשת שייט משפחתית?

קודם כל כי זה משהו אחר! זה לא עוד מאותו דבר: טיסה, מלון, קניון, בריכה ופארק. זה כל הנ״ל, באוניית פאר בים הפתוח! תארו לעצמכם בית מלון צף שבו יש פשוט הכל: חדר מפנק, מרפסות, טיילת, אוכל מעולה מסביב לשעון, שלל אטרקציות לילדים ומבוגרים כולל פארק מים, בריכות והפעלות לילדים, ומופעים, בארים וקזינו למבוגרים, והכל אל מול נופו המדהים של הים הפתוח. מה יכול להיות יותר מושלם מזה?

לאן שטים?

חופשת שייט משפחתית מתחילה בבחירת היעד. בחירת היעד תלויה כמובן גם בתקציב העומד לרשותכם וגם בלוח הזמנים. שיט בקאריביים למשל יצריך טיסה ארוכה אל נקודת המוצא ויוסיף ללוח הזמנים שלכם לפחות שניים-שלושה לילות מעבר לשיט עצמו.

חשוב לזכור  לעומת זאת תוכלו לבחור ביעד קרוב יותר בים התיכון או בים האדריאטי, ואז ההגעה אל נקודת המוצא לא תגזול הרבה מזמן הטיול.

נורוויג'ין אפיק (צילום: יח"צ)
נורוויג'ין אפיק (צילום: יח"צ)

יש כמובן גם יעדים אקזוטיים כמו אלסקה והפיורדים, אבל הם מרוחקים יותר, ומתאימים למי שמשלב את השיט בטיול גדול יותר.

איך שטים?

קיימות מספר חברות שמפעילות קווי שיט של ספינות ואוניות נוסעים. הגדולות שבהן כמו רויאל קריביאן, קרניבל קרוז, נורווג׳יאן ועוד, מפעילות אוניות פאר ענקיות המסוגלות להשיט בנוחות בין 2,000 ל-5,000 ומעלה נוסעים ואנשי צוות. אוניות הפאר מציעות כאמור אטרקציות מגוונות לכל הגילאים, לכל אורך השיט.

טיפ חשוב להפלגה משפחתית – תקפידו על זמנים –

החלטתם נכון והשנה אתם יוצאים להפלגת שייט משפחתית, רכשתם חבילת שייט שמשלבת מספר יעדי עגינה , שימו לב.חבילת שייט הכוללת מספר יעדי עגינה,מחייבת אתכם לעמוד בזמנים. חובה להגיע להפלגה לפחות יום אחד לפני, זאת מכוון שזמני ההפלגה של האונייה קבועים ללא עיכובים. האונייה לא ממתינה לאף אחד, במידה ופספסת את ההפלגה ליעד הבא, תצטרך להגיע בכוחות עצמך ליעד העגינה הבא.

 

דברו איתנו

על הקרוז הבא שלכם!